Mindenkinek lehessen annyi gyereke,
amennyit szeretne!
EN

Kopp-Skrabski-díj 2020

Itt a jóember-verseny eredménye: 
átadták a Kopp-Skrabski-díjakat

Család- és gyermeksegítés: ezt jutalmazta idén a Három Királyfi, Három Királylány Mozgalom

Rendhagyó módon, online formában adta át az idei Kopp-Skrabski-díjakat a Három Királyfi, Három Királylány Mozgalom, a díj alapítója. 

A szervezet minden évben azt a személyt valamint házaspárt keresi, akik tevékenységük középpontjában a gyerekeket, a családokat tartják, és szaktudásukkal, tevékenységükkel a családok boldogságáért dolgoznak, az élet legkülönbözőbb területein. Ők azok, akik nélkül rosszabb hely lenne a világ. 

A díjjal a hétköznapokban láthatatlan hősök munkájára irányítjuk a figyelmet. Azokra az emberekre, akik szakmájukon keresztül rendkívül sokat tesznek a gyerekekért, a családokért. Őket azért mutatjuk meg évről évre a nagyvilágnak, mert amit ők tesznek, amivel ők foglalkoznak, az szorosan összefonódik a Három Királyfi, Három Királylány Mozgalom tevékenységével és alapértékeivel. 

Mint minden évben, idén is két-két díj talált gazdára, egy arra érdemes személyt és egy együtt dolgozó, együtt alkotó házaspárt díjaztunk, valamint van egy-egy közönségdíjas nyertesünk is. A házaspároknak járó díj azt értékeli, hogy ketten egy célt megvalósítva dolgoznak. Így volt már jelöltjeink között asztalos-bútorfestő, vendéglős és tréningeket szervező házaspár is.

A Kopp-Skrabski-díjat 2020-ban Tóth „Zsé” Ferenc gyógypedagógiai asszisztens, a Tündérkör Alapítvány elnöke, valamint Muzslai Etelka és Gábor, a 2=1 Családsegítő és Házasmisszió Alapítvány magyarországi és európai vezetői kapták. 

„Mindig nagyon nehéz dolga van a zsűrinek, mert a Kopp-Skrabski-díj egy jóember-verseny. Mindegyik jelölt mögött hatalmas teljesítmény áll, és nem jobb egyik a másiknál, összehasonlíthatatlanok. Nagyon fontos érdeme a díjnak, hogy bizalomra épül. Honnan tudjuk, hogy tényleg jóemberek-e a jelöltek? Érdemesek-e a szüleimről elnevezett díjra? A Három Királyfi, Három Királylány Mozgalomban egy bizalomra épülő társadalmat szeretnénk építeni, ahol mindenki büszkén mutatja fel a csodálatos embereket és biztos lehet benne, hogy jelöltségüket mind megérdemelten kapták. Mi nem félünk, hanem bátran vállaljuk, hogy minden jelölt fantasztikus és tiszteletreméltó! Nagy megtiszteltetés ilyen emberóriások közösségében lenni!” – mondta az online átadón Skrabski Fruzsina, a Három Királyfi, Három Királylány Mozgalom elnöke. 

Dr. Engler Ágnes, a Debreceni Egyetem tanszékvezető egyetemi docense, egyben a zsűri elnöke elmondta, a nyáron kiírt pályázatra számos jelölés érkezett. A jelöltek foglalkozása és önkéntes tevékenysége rendkívül szerteágazó, és jól megfigyelhető, hogy nem minden esetben kötődik az önkéntesség az eredeti foglalkozáshoz. Közös vonás mindenkinél, hogy miközben a közért dolgoznak, magánéletükben, családjukban is helytállnak, így válnak igazán hiteles emberré. „A jelöltajánlás során a várakozással ellentétben a járványhelyzet nem került előtérbe. Ez azt mutatja, hogy a jelöltek valóban hosszú ideje, hagyományos körülmények között is lelkiismeretesen segítik környezetüket. Ugyanakkor a járványhelyzetben tapasztaljuk az önkéntesség rendkívüli felerősödését, amely várhatóan hosszú távon is működni fog, gyarapítva ezzel a Kopp-Skrabski-díj jelöltjeinek számát is”. 

A díjazottak:

Tóth „Zsé” Ferenc, a Tündérkör Alapítvány vezetője, gyógypedagógiai asszisztens

A Tündérkör Alapítvány gyermek- és családsegítő szervezet, amely a debreceni és a város környéki rászoruló gyermekeket segíti. Az alapítvány karácsonyi gyűjtéseket, jótékonysági futásokat, édességgyűjtő flashmob-okat szervez és élelmiszer-ügyeletet tart fenn, ezzel az egyik leginnovatívabb nonprofit szervezet hazánkban. Ferenc súlyos rövidlátóként maga is árvaként nőtt fel. A speciális iskolában gyógypedagógiai asszisztensként dolgozó szakembernek régi álma teljesült alapítványa létrejöttével. Munkájában ez az idézet vezérli: "A végsőkig elmegyünk a rászoruló aprótalpúakért."

Muzslai Gábor és Etelka misszióvezetők

A 2=1 Családsegítő és Házasmisszió Alapítvány hazai vezetőiként házaspároknak tartanak tanácsadást a házasság és a szülő-gyermek kapcsolat megújításáért. Fiataloknak a felelős szexualitásról tartanak előadásokat, felkészítve őket a felelős párkapcsolatra, majd a házasságra. A kurzusok mellett számtalan kurzusvezetőt is kiképeztek már. Előadásaik, könyveik nemcsak itthon, de a határon túl is ismertek. Bibliai alapokon álló tanításuk, segítő tevékenységük aktuális és gyakorlatias a ma embere számára. A 11 gyermekes házaspár munkásságát az EMMI Pro Familiis kitüntetéssel ismerte el.

Az idei összesen 18 jelölt közül közönségdíjasokat is választunk. A szavazás egy hónapon át az interneten zajlott.

Közönségdíjasaink: 

B. Habarics Kitty író, költő, grafikus

Az alkotó az anyaság ezer csodálatos arcát, a gyereklét gyönyörűségét mutatja be könyveiben és rajzain keresztül. Témái között szerepel a koraszülés, császármetszés traumája, annak feldolgozása, nem várt gyermekek érkezése és elfogadása, az autizmussal/Down-szindrómával élő gyermekek nevelése, elfogadása, bántalmazott anyák jogaiért való kiállás. Mottója: Olvasó gyermekből gondolkodó felnőtt válik. 


Prof. dr. Pintér Sándor gyermekgyógyász, neonatológus és felesége, dr. Lehotzky Helga gyermekgyógyász, gyermek-nőgyógyász

Sándor 26 éve szolgálja a Szegedi Újszülött Életmentő Szolgálatot, amely eddig közel 25.000 koraszülött életének mentésében vett részt. Az ő nevéhez is köthető hazánkban az első transzport inkubátorok használata. Nemcsak a tudományos életben alkotott kiemelkedőt, hanem emberségével támaszt nyújtott a csemetéjükért aggódó szülőknek. Felesége, Helga a gyógyítás mellett számos aggódó szülőnek és beteg gyermeknek, fiatalnak nyújt szakmai és emberi segítséget. 

 

A díj bruttó 500.000 forint, a közönségdíjasok pedig egy 300.000 forintos jutalomban részesülnek. A Kopp-Skrabski-díj zsűrijének tagjai: Engler Ágnes, a Debreceni Egyetem Neveléstudományi Tanszékének vezetője, a Három Királyfi, Három Királylány Alapítvány alelnöke; Purebl György, a Semmelweis Egyetem Magatartástudományi Intézetének klinikai igazgatóhelyettese; Réthelyi János, a Semmelweis Egyetem Pszichiátriai és Pszichoterápiás Klinikájának igazgatója; Skrabski Fruzsina, Kopp Mária és Skrabski Árpád lánya, a Három Királyfi, Három Királylány Alapítvány elnöke; Skrabski Luca, Kopp Mária és Skrabski Árpád lánya, bíró; Vigh József, a Három Királyfi, Három Királylány Alapítvány ügyvezetője.

A díj Kopp Mária orvos, pszichológus és férje, Skrabski Árpád mérnök, szociológus nevét viseli. A házaspárként együtt kutató és alkotó szakemberek számos társadalomlélektani, magatartásszociológiai munkát jelentettek meg. Több országos reprezentatív felmérést végeztek a magyar egészségi állapot és életminőség pszichoszociális háttértényezőinek feltárása céljából. Kopp Mária 2009-ben megalapította a Három Királyfi, Három Királylány Mozgalmat. 


Egyéni jelöltek voltak 2020-ban:

B. Habarics Kitty
három gyermekes anya, író, illusztrátor
Témái között szerepel a koraszülés, császármetszés traumája, annak feldolgozása, nem várt gyermekek érkezése és elfogadása, az autizmussal/Down-szindrómával élő gyermekek nevelése, elfogadása, bántalmazott anyák jogaiért való kiállás.

Érzékenyítő meséivel a koraszülöttek testvéreinek és az Asperger szindrómás gyermekeknek és társaiknak segít egymáshoz közelebb kerülni. Munkásságával az anyaság nagyobb társadalmi megbecsülését szeretné elérni, ezért támogató anyaklubot hozott létre, "Másállapotazanyaságban" névvel, ahol személyesen lelkigondozza az édesanyákat és segíti őket traumáik feldolgozásában, önmaguk elfogadásában.

Mottója, hogy "Olvasó gyermekből gondolkodó felnőtt válik". Emellett kiáll azok mellett az anyák és gyermekek mellett, akik bántalmazásnak vannak kitéve, többek között gyermekjogokról és bántalmazásról szóló verseivel is. Határon innen és túl számtalan pedagógus használja műveit, ezáltal segíti a határon túli magyar családokat kultúrájuk megőrzésében.
Besenyei Andrea
Toppantó program megálmodó/tulajdonos
A 2019 januárjában indított Toppantó program alapítványa hátrányos helyzetű gyerekek és családok támogatására jött létre. Játék, zene, dalok, mondókák, öröm, kacagás, vidámság, tánc, közösségi élmény gyereknek és szülőknek, nagyszülőknek, babának. Önkifejezés, kompetenciafejlesztés, a kultúránkkal való ismerkedés, közösségi élmény minden résztvevő számára. Andrea életének hosszú évek óta része a néptánc és a magyar kultura. Hivatása, amit játékosan, fogyasztható, élvezetes formában igyekszik átadni a gyerekeknek. Az alapítvány nyaranta több gyerektábort is szervez, ahol céljuk, hogy a mozgás mellett a magyar kultúra minél több szegmensével ismerkedjenek meg a résztvevők.
Dr. Dékány Ágnes
4 gyermekes édesanya, a természetes szülés elkötelezett híve
A Róbert Magánkórházban kísér szüléseket, valamint, hogy minél jobban értse, és segítse a várandósság és szülés közben az anyává válás lelki folyamatait is, elvégezte az ELTE Perinatalis Szaktanácsadó másoddiplomai képzését. Szívügye, hogy segítsen a hozzá forduló kismamáknak abban, hogy a szülésükre évek múlva is úgy gondolhassanak vissza, hogy JÓ volt. Rendszeresen tart szülésre, szoptatásra, gyermekágyi időszakra és VBAC-re felkészítő tanfolyamokat a leendő szülőknek, illetve gyakran tart iskolákban különböző korú diákoknak, hallgatóknak felvilágosító előadást. A hozzáforduló orvostanhallgatókat is szívesen segíti.
Kardosné Moldvai Tünde
szociálpedagógus, vezető családgondozó
Kardosné Moldvai Tünde felnőtt döntésként határozta el, hogy megszerzi a szociálpedagógus végzettséget, s életét a rászoruló családok támogatásának szenteli. Szakmai identitása kezdetben a családok erősítésére, egyben tartására fókuszált, ezért családok átmeneti otthonában helyezkedett el dolgozni, ahova olyan családok kerülnek, akik krízishelyzet miatt elvesztették az otthonukat, s annak hiányában a gyermekek családból való kiemelésének veszélye fenyegeti őket. 2014. óta a budapesti székhelyű S.O.S. Krízis Alapítvány családok átmeneti otthona intézményben dolgozik, ahol a lakhatásukat elvesztő családok segítése mellett felvállalta a bántalmazás elől menekülni kényszerülők segítését is.
Katona Viktória
a Nagydobronyi Irgalmas Samaritánus Református Gyermekotthon lelkész igazgatója
Viktória számtalan gyermek lelki-testi gyógyulását mozdította elő a gyermekotthonban, amelynek jelenleg 78 leány lakója van. Az otthonban súlyosan traumatizált gyermekek élnek, elhagyott, otthagyott és elfelejtett gyermekek, akiknek ez az otthon jelenti a biztonságot adó fészket. A lányok 18 éves kor után is ott maradhatnak, saját döntés alapján egy utógondozó házban, ahol Viktória is él a családjával. Viktória anyai szeretettel támogatja a rá bízott gyermekeket. Segíti őket traumáik feldolgozásában, bensőséges Isten-kapcsolatuk kialakításában és ápolásában, támogatja őket a tanulásban, irányt mutat számukra a társas kapcsolatok terén történő könnyebb eligazodás érdekében, segít konfliktusaik elsimításában. Idén már két felnőtt leány ment férjhez a gyermekotthonból, másik kettő főiskolai diplomát szerzett, hárman érettségiztek és minden diákjuk sikeresen zárta a tanévet. Maga is örökbefogadó szülő.
Ráki Tibor
református lelkész
Személyes jelenlétével 27 éve erős támasza a családoknak Borsod-Abaúj-Zemplén megye kistelepülésein. A felmerülő konfliktusok rendezésében aktívan részt vállal, ezzel segítve a helyi roma közösségeket. Az emberi kapcsolatokért, a családokért végzett munkájának része, hogy előbb a roma gyerekeket, majd az anyákat, később a férfiakat is sikerült megszólítania, és elérte, hogy a roma közösségek számára is vonzóvá váljon a templom. Ennek eredménye, hogy ma már romák is a gyülekezet részévé váltak, látogatják az istentiszteleteket. A közösség ilyen szintű fejlődése a problémák kezelésére és megkeresésekre mindig nyitott és mindig értő figyelemmel reagáló lelkipásztornak köszönhető, aki a végeken teljesíti hűségesen a szolgálatát kisebb családias közösségekben és ezzel a kötődésével nagyon sokat tesz a helyi családokért.
Dr. Rojkovich Bernadette
reumatológus, klinikai farmakológus, a Betegápoló Irgalmasrend Reumatológiai Centrumának osztályvezető főorvosa, és a Magyar Bioetikai Társaság elnöke, a Magyar Bioetikai Szemle szerkesztőbizottsági tagja
A Társaságba új lelket öntött, a Szemlét személyesen tartja életben, a katolikus szemléletű fiatal bioetikusok kis elkötelezett csoportját hozta létre, lelkesíti és tartja életben mind a mai napig. Számos tudományos konferenciát szervezett saját maga a magzati élet, a házasság és a család, a haldoklók és a betegek védelme érdekében. Összefogta és közösségbe gyűjtötte a keresztény, bioetikával foglalkozó kutatókat, tudós szakembereket. Mindig törekedett a helyes, keresztény szemléletű tudományos igényű bioetikai álláspontok képviseletére, azok tudományos megalapozására és tudományos védelmükre az ellenvéleményekkel szemben. Ezt mindig természetes alázatossággal tette, csendesen a háttérben dolgozva, a szeretetteljes, a Másikat őszintén tisztelő kapcsolatot mindvégig fenntartva a mindenkori másként gondolkodókkal.
Dr. Száray Eszter
csecsemő- és gyermekgyógyász
Neve fogalom a biatorbágyi szülők körében, azonban nem a szó klasszikus értelmében. Ő nem egy elérhetetlen ikon, hanem egy nagyon közvetlen, a családokkal partneri kapcsolatok kiépítésére törekedő orvos, aki empátiájának köszönhetően könnyen megtalálja minden szülőhöz az utat. Inspiráló személyiség, akinek hatására számos fiatal, akik egykor gondozottai voltak, az orvosi pályát választották, választják. Küldetésének tartja, hogy a fiatalokkal már iskolás korban őszintén lehessen beszélni a szexualitásról és a családalapítás örömeiről. A gyerekekben kialakuló "fehérköpeny-félelem" ellensúlyozására olyan rendelőt alakított ki, amely igazán barátságos, a váróterem játszóházhoz hasonló birodalom, ahol oldott hangulatban beszélgethetnek szülők és védőnők, míg a gyermekek elfoglalják magukat. Kollégái munkáját rendkívül fontosnak tartja, és ennek minden fórumon hangot is ad. Különleges orvos, aki nem rendel, hanem - már a jelenlétével, a kedvességével is- gyógyít, amihez kivételes szaktudás is párosul.
Tóth 'Zsé' Ferenc
a Tündérkör Alapítvány elnöke
Az immáron közhasznú nonprofit szervezetté avanzsált csapat egy gyermek és családsegítő, támogató szervezet, mely elsősorban a Debrecen és agglomerációjában élő rászoruló gyermekeket segíti. Az évek óta működő alapítvány karácsonyi gyűjtéseket, jótékonysági futásokat, édességgyűjtő flashmob-okat és folyamatos élelmiszer ügyeletet tart fenn illetve szervez, melyekkel az egyik leginnovatívabb nonprofit szervezetté vált hazánkban. Ferenc maga is árvaként súlyos (nagyfokú rövidlátóként) fogyatékossággal nőtt fel, éppen ezért az alapítvánnyal egy régi álma teljesült, amikor megalapították a tehetősebb barátai, majd önkéntesből elnökké vált. Jelenleg is a szociális szférában dolgozik, egy speciális iskolában gyógypedagógiai asszisztensként sérült gyermekeknek segít. Munkáját a következő idézet jellemzi: "A végsőkig elmegyünk a rászoruló aprótalpúakért."

Házaspár jelöltek voltak 2020-ban:

Csatos János és Csatos Erika
Csatos Erika és János 33 éve házasok, felneveltek 3 nagyszerű gyermeket és boldog nagyszülők.
Amellett, hogy 25 éve sikeresen működtetik családi vállalkozásukat, a közösségükért is felelősséget érző emberek. Egymás ajándékának szánt Útjukat az El Camino-t végül is másokért ajánlották fel. “Örökbe adták” minden megtett kilométerüket és így közel 2 millió forintot gyűjtöttek a Bátor Tábor javára. Emellett évről-évre számos jótékonysági kezdeményezést szerveznek és támogatnak.
2014 óta szervezik a Nőnek lenni jó! elnevezésű 200 fős Konferenciát. Ezen a rendezvényen olyan példákat, életstratégiákat ismerhetnek meg a résztvevő hölgyek, amelyek segítik őket szakmai karrierjük, családi- és magánéletük kiteljesítésében....
Erika Magyarország egyik legsikeresebb pénzügyi tanácsadója, munkájával sok száz családnak, vállalkozásnak segít a pénzügyi egészség és anyagi biztonság megteremtésében is. Szakmai küldetésük, hogy a jövő generációja már tudatosabb legyen pénzügyi területen, ezért önkéntesként interaktív pénzügyi foglalkozásokat tartanak középiskolásoknak, hátrányos helyzetű kisiskolásoknak, de nehéz anyagi helyzetben lévő családoknak is.
Győry Attila és Győry-Zelencsuk Tímea
Győry-Zelencsuk Tímea zene- és táncművész-pedagógus, párkapcsolat-gazdagító szakember és Győry Attila, közgazdász.
Heti kétszer „kis esti páros összehangoló" néven erősítik a párkapcsolatokat. Otthonukból bejelentkezve egyszerű, játékos gyakorlatokkal, nagyon intim közeget teremtve biztatják az összezártságban élő párokat kapcsolatuk elmélyítésére, magára a kapcsolódásra. Személyes példájukkal inspirálják a párokat, házaspárokat. Házasságuk, családjuk a közös táncon kívül még számtalan rituáléra épül, azt vallják, az új helyzet újfajta közlésmódok, szokások kialakításának lehetőségét is magában rejti. Általuk számos házaspár talált és talál újra egymásra. A karantén ideje alatt hatalmas segítséget, fogódzót nyújtottak sok házaspárnak. Tímea emellett zenetanárként és táncpedagógusként jegyespároknak tartott foglalkozásain felhasználja mind a zene, mind a tánc terápiás jellegét. Ezzel az egyedülálló párkapcsolati módszerrel szeretné elérni, hogy a párkapcsolat még stabilabb lábakon álljon.
Karsai György és Karsainé Incze Gizella
Karsai György személygépjármű szakoktató, az Újfehértói Református Egyházközség presbitere, felesége Karsainé Incze Gizella középiskolai tanár, az Újszülöttjeinkért, Koraszülöttjeinkért Alapítvány mentora.
A Karsai-házaspár Újfehértón él három gyermekével. A harmadik gyermekük Down-szindrómával született. Környezetük számára példaértékű a hitük, és közöttük lévő összhang, együttműködés abban, ahogyan az Istentől kapott útjukat elfogadják. A Biblia elvei alapján személyes példamutatással dolgoznak a különbözőség és másság elfogadásáért embertársaik életében is. Rendkívül aktív társasági életet élve olyan testvéri közösséget építenek, amely átível a különböző egyházi felekezeteken is. Az Újfehértói Református Egyházközség gyülekezetének életében is tevékenyen részt vesznek. Elsősorban zenei szolgálatok és gyermek-bibliahetek szervezésével próbálják Krisztus szeretetének magvait elültetni a fiatalok életében és ezáltal erkölcsi alapot adni nekik későbbi felnőtt életükhöz. Gizella rendszeresen tart gyermek-istentiszteletet, a nyári gyermekheteken férjével együtt szolgálnak. György az egyházmegyei ének-zene- ügyi bizottságnak, Gizella pedig a katechetikai bizottságnak a tagja. Nagyon fontosnak tartják, hogy a gyermekek megismerjék Isten szeretetét.
Dr. Marx Gyula és dr. Marx Gyuláné
Gyula háziorvos, belgyógyász szakorvos, felesége szociális otthon intézményvezető és hitoktató.
8 gyermeket neveltek fel. Mindketten mentálhigiénés és teológiai végzettséget is szereztek. Az 1993 óta évente megrendezendő Családfesztivál megálmodói és szervezői. A Házasság hete programsorozat keretein belül házasságerősítő programot valósítanak meg. Egyházmegyei család-táborokat, családi programokat szerveznek. Lelkipásztori munkatársként a plébániai életben, a jegyesoktatásban is részt vesznek. Evangelizációs tevékenységet végeznek a Szent Márton légió keretein belül. Új szemléletű idősotthon hoztak létre Zalaegerszegen, ahová idős házaspárok együtt is beköltözhetnek, ha már nem tudják teljesen önállóan ellátni magukat.
Molnár-Gál Béla és Molnár-Gál Emese
Béla a kazincbarcikai Don Bosco iskola igazgatója, hittantanár és nevelőtanár a végzettsége.
2009-től diakónusként tevékenykedik Balajton, elsődlegesen a helyi cigányság lelki gondozásával foglalkozik. Házas volt, amikor felszentelték. Ő maga nem, viszont felesége, Emese nagyon vallásos családból származik, és ez rá is nagy hatást gyakorolt. Négy közös gyermekük van. A Don Bosco iskola vezetőjeként Béla célja a hátrányos helyzetű diákok felzárkóztatása, de nem büntetéssel, hanem szeretettel. Ennek eredményeképpen a helyi cigány közösséget felkarolva jelentősen csökkent a bűnözés és a konfliktusok száma. Ma minden 16 év feletti lány iskolába jár, valamennyien be is akarják fejezni. Balajton csökkent a bűnözés.
Muzslai Gábor és Etelka
A 2=1 Családsegítő és Házasmisszió Alapítvány magyarországi és európai vezetői.
Az általuk szervezett és tartott tanácsadó alkalmakon, coach beszélgetéseken, és a kiscsoportos, személyességet biztosító kurzusokon vagy több száz fős előadásokon keresztül számos házasság és szülő-gyermek kapcsolat helyreállt és megújult. Fiataloknak is tartanak előadásokat a felelős szexualitásról és felkészítik őket a felelős párkapcsolatra, majd a házasságra. Sok gyermek megszületése is köszönhető a családok megerősödését szolgáló alkalmaiknak. Vajdaságban és Erdélyben is munkálkodnak a határontúli családok érdekében. Kiadványaikkal igyekeznek segíteni a krízisben lévő családoknak. Kurzusok tartása mellett számtalan kurzusvezetőt is kiképeztek már, Erdélyben és Szerbiában is, ahol szintén elindították a missziót. Az általuk vezetett Intim hétvégéken több száz házaspár szexuális élete újult már meg. Bibliai alapokon álló tanításuk, segítő tevékenységük teljesen aktuális és gyakorlatias a ma embere számára. Részt vettek a Népesedési Kerekasztal munkájában is. A 11 gyermekes házaspár munkásságát az EMMI ProFamiilis kitüntetéssel ismerte el.
Nagy Attila és Nagy-Golyán Nikolett
Nikolett televíziós szerkesztő, Attila cégvezető, 3 gyermek szülei.
Nikolett jó ideje televíziós szerkesztőként, pár éve pedig a Gasztroangyal című műsorban dolgozik, így régóta aktívan jelen van a gasztrovilágban, amit jól jelez, hogy férjével közös éttermet működtetnek, a Kalóz Strandbisztrót. A fövenyesi strandbisztró harcsa&krumpli nevű kreációja 2015-ben elnyerte az év balatoni strandétele címet. Az ötlet Attilától származik, aki évekig élsportolóként röplabdázott, majd visszavonulás után kezdett el azon gondolkodni, hogy milyen vállalkozásba kezdjen. Együtt voltak szemtanúi a balatoni gasztroforradalomnak, melynek ma már megkerülhetetlen pontja a Kalóz, ami igazi családbarát hely programokkal, játszósarokkal, sok gyerekkel.
Prof. Dr. Pintér Sándor és dr. Lehotzky Helga
Sándor gyermekgyógyász és neonatológus, Helga pedig gyermekgyógyász és gyermek-nőgyógyász.
Sándor 26 éve szolgálja a Szegedi Újszülött Életmentő Szolgálatot, amely eddig közel 25.000 koraszülött életének mentésében vett részt. Az ő nevéhez is köthető hazánkban az első transzport inkubátorok használata. Előző munkahelyén már 1982-ben mózeskosárban mentették a életveszélyben lévő újszülötteket, koraszülötteket. Lehűlés elleni védelmüket meleg vízzel töltött üvegekkel biztosították. Hihetetlen szakmai tudása és tapasztalata mellett nem csak a tudományos életben alkotott kiemelkedőt, hanem emberségével még nagyobb támaszt nyújtott a csemetéjükért aggódó szülőknek. A koraszülött mentés mellett fontosnak tartja a megelőzést, amihez folyamatosan előadásokat, foglalkozásokat szerveznek. E munka sikeréhez kedves felesége, Helga is nagyban hozzájárult, akinek a gyermekek gyógyítása is fontos szerepet játszik életében. A gyermek-nőgyógyász részlegen számos aggódó szülőnek és beteg gyermeknek, fiatalnak nyújtott szakmai és emberi segítséget. Házaspárként fiatal koruktól kezdve egészen mostanáig törekszenek a beteg gyermekek és fiatalok minél jobb ellátására és a betegségek megelőzésére.
Schneider Balázs és Dr. Mihalik Zsuzsa
All You Can Move cégvezetői, tulajdonosai.
A sportolás teljesen új módszerét honosította meg a házaspár. Az ötlet Balázs fejéből pattant ki, aki testnevelés-rekreáció szakon végzett, majd amikor belépett a munka világába, szeretett volna rendszeresen sportolni. Az All You Can Move egy átalánydíjas sportszolgáltatás, aminek a keretében minden nap egy szabadon választott sportlétesítményt lehet használni, az átlagos bérletárak töredékéért. Még a kezdetekkor kapcsolódott be a projektbe szerelme, majd felesége, Mihalik Zsuzsa. Zsuzsa a Turizmus Zrt. vezérigazgató-helyettese volt, ahonnan eljött és Balázs üzlettársa lett. Az AYCM tavaly ünnepelte 20. születésnapját, az érdeklődő sportolók 850 létesítményben, az ország 139 településén találkozhatnak a szolgáltatással.

Előző oldalra »  •  Főoldalra »

Aktualitásaink

Még több

Interaktív

Index

Névmutató a Három Királyfi, Három Királylány Mozgalom sokoldalú tevékenységéről

0-9ABCCsDEFGGyHIJKLMNNyOÖPRSSzTUÜVZ

Videó galéria

Iratkozz fel hírlevelünkre!

Elfogadom az adatvédelmi szabályzatot!