Mindenkinek lehessen annyi gyereke,
amennyit szeretne!
EN

A Családbarát Vállalat Díj mindhárom nyertese magyar vállalat lett 2020-ban


haromkiralyfi.hu / 2020.11.20.


November 20-án este adták át a Három Királyfi, Három Királylány Mozgalom által alapított "Az Év Családbarát Vállalata - különleges időkben" pályázat idei díjait. Az online díjátadó fővédnöke Novák Katalin, családokért felelős tárca nélküli miniszter volt. 

Idén különösen sok vállalat érdeklődött pályázatunk iránt, több mint 100-an regisztráltak a pályázati időszakban. Ez önmagában fontos üzenettel bírt, hiszen ebben a kritikus évben az eddigieknél is több vállalat vezetője gondolta úgy, hogy családbarát intézkedéseik nem valamiféle krízisben elhagyható luxustevékenység részei, hanem éppen a válság kezelésének, túlélésének zálogai.

Skrabski Fruzsina, a Három Királyfi, Három Királylány Mozgalom elnöke bejelentkezésében az alapítvány sokrétű tevékenységéről szólt, kiemelve a rendkívül sikeres országos Babazászló akciót és a fiatalokat megszólító Szóbox vitasorozatot. Mint mondta, a Három Királyfi, Három Királylány Mozgalom Az Év Családbarát Vállalat Díjjal azt ünnepli, hogy itthon egyre több bátor és okos cég működik.

Novák Katalin családokért felelős tárca nélküli miniszter, az esemény fővédnöke az elmúlt időszak családokat és cégeket próbára tévő kihívásairól beszélt bejelentkezésében. Mint mondta, a család mindig rugalmas, annak kell lennie, hiszen a családtagoknak a legkülönbözőbb helyzetben kell egymást segíteniük. Ehhez a rugalmassághoz kell tudni alkalmazkodniuk a hazai vállalatoknak is a megváltozott körülmények között. A családbarát vállalatoknál olyan vezetők dolgoznak, akik érzik ezt a fajta felelősséget, mert tudják, hogy családbarát működésük révén munkavállalóik is elkötelezettebbek – összegzett.

"2020-ban a tavaszi karantén idején készítettünk egy felmérést, így a munkavállalói visszajelzések alapján most már tényekkel alátámasztva kijelenthetjük, hogy a családbarát kultúrájú szervezetek ellenállóbbak és hatékonyabbak, mint az átlag. Mindig felmerül a kérdés, hogy mitől családbarát egy cég? A mai gálán az egyik fődíjasunk, a Tigra vezetőjének szájából hangzott el a legtömörebb válasz: "a vállalat számíthat a munkavállalóira és a munkavállalóink is számíthatnak a cégre". Ez így egyszerűnek hangzik, de ez a szemlélet, a kölcsönösség képezi minden egyéb stratégiának és intézkedésnek a fundamentumát. Idén, a bizonytalanság évében pedig, mi lehet nagyobb érték, mint egy ilyen bizonyosságot tükröző mondat egy első számú vezető szájából. Nem "úgy gondoljuk", "arra törekszünk", hanem "kijelentjük, hogy számíthatunk egymásra". Ez a partnerség az alap, a színes intézkedési csomagok erre épülnek és minden vállalatnál egyedi összképet adnak.
Külön boldogság és meglepetés, hogy ebben az évben mindhárom kategória nyertesei magyar vállalatok.
 2020 legjobbjai, a családbarát ügy zászlóshajói tehát, magyar hátterű kis-, közép- és nagyvállalatok. Őket tudjuk idén példaképként állítani a vállalatvezetők elé." - mondta Ujvári Enikő, a zsűri elnöke és a mozgalom alelnöke.

Külön boldogság és meglepetés, hogy ebben az évben mindhárom kategória nyertesei magyar vállalatok. 2020 legjobbjai, a családbarát ügy zászlóshajói tehát, magyar hátterű kis-, közép- és nagyvállalatok. Őket tudjuk idén példaképként állítani a vállalatvezetők elé.

A műsorban kapcsolták a tavalyi fődíjasok képviselőit, és szólt az érdeklődő vállalatok vezetőihez Mandeep Rai indiai származású, Angliában élő író, akinek könyve, az Értékiránytű nemrég jelent meg hazánkban. Online bejelentkezésében a magyarok kiváló versenyszelleméről beszélt. A vállalatok számára pedig azt javasolta, állítsák a családokat a középpontba, így a gazdaság egészére is pozitív hatással lehetnek.

Kovács András Péter (KAP) humorista pedig saját munka-magánélet egyensúllyal kapcsolatos élményeit osztotta meg az online esemény közönségével.

Az idei év különlegessége, hogy Az Év Családbarát Vállalata 2020 fődíjasai mind
magyar alapítású vállalatok. Először fordul ez elő a pályázat nyolc évében. 

Idén 39 vállalatot tüntetett ki a mozgalom a Családbarát Vállalat címmel. 

Sok színvonalas videó pályázat is érkezett, ezért a mozgalom úgy döntött, hogy a gála utáni időszakban egy kampány során elérhetővé teszi legjobbakat, illetve a gálán készült egyéb interjúkat, beszélgetéseket a honlapján. Így tudjuk minél több emberhez eljuttatni a köztünk élő példaképek jó gyakorlatait. 

A 2020-as Év Családbarát Vállalata díj nyertesei:

KISVÁLLALAT: 

FŐDÍJ: Barta Autó 2000 Kft.  

Kiemelt vállalatok: Barta Autó 2000 Kft, Karrier Hungária Kft., PC Trade System Kft.

A Barta Autó 2000 Kft. mottója: „Egy jó munkahelyen vidáman telik a nap.”
Különös hangsúlyt fektetnek a családi élet és alkotó munka összeegyeztetésére, kisvállalatok között példás vezetői stratégia részeként. Támogatják a kollégák lombik programon való részvételét, munkaidő kedvezménnyel; az atipikus munkaszervezési formák között a ritkábban alkalmazott  munkakörmegosztás is jelen van a szervezetben.  CSR programjuk gazdag, szerepel benne kórház támogatása is; Külön figyelnek a női karrier és a férfiak családi szerepének támogatására (pl. apukák elengedése védőnőhöz) Támogatják kollégáikat idős családtagok ápolása esetén. Kedves kezdeményezésük a születésnapos munkaidő kedvezmény. 

KÖZÉPVÁLLALAT: 

FŐDÍJ: Tigra Kft.  

Kiemelt vállalatok: ABT, Tigra Kft., Városliget Zrt.

A közel 25 éve, egy baráti társaságból  alapított vállalkozásban a családbarát szemlélet a kezdetektől jelen van. A napjainkra 240 főt foglalkoztató vállalat Kiemelt figyelmet fordít arra, hogy segítse a munkavállalóit a munkahelyi és családi feladataik összehangolásában, különösen a kisgyermekes kollégák esetében, amit a „Nászajándék” és a „Baby on Board” programjuk is kézzelfoghatóvá tesz. A családbarát közeg kialakítására az új irodaházuk tervezésekor is külön figyelmet fordítottak. A céges egészségbiztosítási rendszerüket a munkavállalók családtagjaira is kiterjesztették, és a vállalati „Szülők Klubja” csoportjuk a pandémia idején többek között online segítségnyújtással, hasznos játékos és tanulást segítő programok biztosításával támogatta a szülőket, gyerekeket.

NAGYVÁLLALAT: 

FŐDÍJ: MVM 

Kiemelt vállalatok: CIB, Magyar Közút, MVM, Vodafone 

Nagyon erőteljes pályázatot nyújtott be az MVM, számos párját ritkító szervezeti gyakorlattal, kezdeményezéssel találkoztunk. Több ezek közül akár önmagában, különdíjra is alkalmas lenne. Például:

A GYES/GYED ideje alatt ún. „Erőforrásbankba” jelentkezhetnek azok a kisgyermekkel otthon lévő szülők. akik vállalnának projekt jellegű feladatot megbízásos jogviszonyban. Ez kiváló lehetőség a munkába való visszatérés előtt, és kiegészítheti a kisgyermek neveléséhez kötött juttatásokat.

A vírushelyzetre adott válaszképpen létrehozták az MVM Önkéntességi zárt Facebook csoportot, amelyhez több, mint 1800 kolléga csatlakozott. Itt bárki kérhet tanácsot, segítséget, akár másik településen élő hozzátartozójának kellett bevásárolni, vagy a digitális oktatáshoz nem volt a családban megfelelő eszköz. Volt, hogy a terepre kijáró kollégák ajánlották fel  „futári”szolgálataikat, hogy települések között is átvigyenek létfontosságú küldeményeket az egymástól távol rekedt családtagok között.

Egyéni felajánlások során több rászoruló család kapott informatikai eszközöket, háztartási gépeket, sőt véradásra is sikeresen toboroztak a kollégák körében. Nem ritkán korrepetálást is vállaltak a csoport tagjai, a virtuális térben segítve a számukra ismeretlen kolléga gyermekét a tanulásban.  Az MVM SE – Mozogj otthon zárt Facebook csoportjában a sportegyesület edzői, akik helyenként kollégák is,  mind a mai napig tartják alakformáló, gerinctorna stb. online edzéseiket, támogatva ezzel is a kollégák mentális és fizikai állapotát. 

CSALÁDBARÁT VÁLLALAT CÍMET NYERT CÉGEK:

SZAKMAI KÜLÖNDÍJ: 

Philip Morris

A COVID idején tanusított különleges érzékenységéért és a munkatársak megtartását célzó, a CSR több elemét egyesítő példaértékű megoldásáért. Az újragondolt munkaszervezést követően a területi munkavégzés legnagyobb részét sikerült az online térbe átköltöztetni, azonban az új feladatokból adódóan nem minden területi munkavállaló számára volt lehetőség online munkavégzés biztosítására. Eleinte a szabadságok egy részének kiadásával, majd ezt követően önkéntes munkavégzéssel foglalkoztattuk az érintett munkavállalókat, akik a Máltai Szeretetszolgálatnál teljesítettek munkát, úgy, hogy a fizetésüket továbbra is a PMHU-tól kapták.

Pár intézkedés a portfóliójukból: * Karantén alatt a SHAPE! vállalati egészségmegőrző program. * Munkavállalói támogató pszichológiai tanácsadás. * Nyári tábor a dolgozók gyermekei számára.  

Vodafone

A COVID idején tanusított különleges érzékenységéért és “Parental Policy” néven bevezetett példaértékű, a kisgyermekeseket támogató intézkedési csomagjáért. Idén júliustól a szülői szabadságra távozó fél partnere számára is 16 hét, 100 %-os fizetett szabadságot biztosítanak, valamint visszatérésük után az első 6 hónapban részmunkaidős lehetőséget kínálnak teljes munkabérért cserébe. A kezdeményezés célja, hogy senkinek se kelljen lemondania az együtt töltött időről a gyermek születését követő érzékeny időszakban. 

Pár intézkedés a portfóliójukból: * Napi 1 óra Gyereksarok videóval a karantén idején. * Lelkisegély karantén idején. * Megváltozott, támogató javadalmazási rend a kötelező home office idején, azok számára, akik családi körülményeik miatt kisebb teljesítményt tudtak nyújtani.

VIDEÓ KÜLÖNDÍJ:

Az idei covid intézkedések videóban történő bemutatásért kapott oklevelet a Budapest Bank

"Covid védekezés humorral" kategóriában kapott oklevelet a Magyar Közút Nonprofit Zrt.

Az Év Családbarát Vállalata kiadványunk:

Gála 2020 Aftermovie:

Az átadó megtekinthető:

 

Támogatóink:

Médiapartnereink:

                                      

Előző oldalra »  •  Főoldalra »

Aktualitásaink

Még több

Interaktív

Index

Névmutató a Három Királyfi, Három Királylány Mozgalom sokoldalú tevékenységéről

0-9ABCCsDEFGGyHIJKLMNNyOÖPRSSzTUÜVZ

Videó galéria

Iratkozz fel hírlevelünkre!

Elfogadom az adatvédelmi szabályzatot!